دانلود تحقیق در باره ی كاربرد نانو درصنايع دريايي

مطالب دیگر:
🔑بررسي آويشن و خواص و کاشت آن🔑بررسي ورزشهاي مناسب کودکان و فوايد و ويژگيهاي آنها🔑بررسي آيت الله حاج سيد علي بهبهاني و نقش او در انقلاب مشروطه🔑مختصري در بحث امر از علم اصول و بررسي ماده و صيغه امر🔑بررسي GIS و مولفه ها و کاربرد و قابليتهاي آن و مروري بر داده‌ها و اطلاعات🔑بررسي ساخت انواع سونا و تامين گرما آن🔑بررسي انواع قوس ها در جوشکاري با قوس الکتريک🔑بررسي کرامت انسان و چگونگي تحقق آن🔑بررسي هدايت و انواع آن از منظر قرآن و بررسي عقب ماندگى جوامع مسلمين🔑ارزيابي بيمار مبتلا به HIV/AIDS ودرمان ضدرتروويروسي در بزرگسالان و نوجوانان🔑بررسي شرکت ايران خودرو و تاريخچه و ادارات آن🔑بررسي ورزش ايروبيک و اهداف و چگونگي و تاثير آن بر بدن🔑بررسي انيميشن و ساخت و مراحل آن🔑بررسي ايزولاسيون رطوبتي و بررسي و مطالعه عايق جديد و مقايسه آن با ساير عايقهاي رطوبتي🔑بررسي ورزش ايروبيك و اهداف و تغذيه و فوايد آن🔑بررسي شرکت ايران خودرو و تعميرگاه آن و مروري بر سيستما و دستگاه هاي تنظيم و تعمير و چک کردن اتومب🔑بررسي ايستگاه توليد بتن )ايستگاه مرکزي بتن بچينگ پلانت ) و بخشهاي مختلف آن🔑بررسي بابک خرم دين و سرخ جامگان و نگاهي بر قعله بابک🔑بررسي نمايش و هنرهاي نمايشي و فضا و انواع و جايگاه آن در ايران و جهان🔑بررسي بادگير و بادگيرهاي ايران

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات

دسته بندی : وورد

نوع فایل : .doc ( قابل ويرايش و آماده پرينت )

تعداد صفحه : 14صفحه

قسمتی از متن .doc :

امروزه بحث‌هاي بسياري در زمينه فناوري‌نانو ، كاربردها، مزايا ودورنماي آيندة آن مطرح است. صنايع دريايي حوزة وسيعي از صنايع از قبيل ساخت كشتي؛ زيردريايي و سكوهاي دريايي را شامل مي‌شود كه اغلب آنها در كشور ايران نوپا هستند. فناوري‌نانو در بخش‌هاي مختلف صنايع دريايي كاربردهاي ارزنده‌اي دارد كه مي‌تواند صنايع دريايي كشور ايران را با تحول زيادي روبه‌رو كند. از طرفي شناسايي نيازهاي گستردة صنايع دريايي مي‌تواند بازار خوبي براي محصولات فناوري‌نانو در ايران باشد و زمينة رشد خوبي را نيز براي آن فراهم كند. در اين مقاله برخي كاربردهاي فناوري‌نانو در صنايع دريايي مورد ارزيابي قرار گرفته و در انتها نيز جايگاه صنايع دريايي دركشورايران آورده شده است.

قدرت دريايي هر كشور از عناصر مختلفي تشكيل مي شود. اين عناصر مي توانند با ناوگان نظامي، ناوگان تجاري، ناوگان صيادي، ناوگان شناورهاي مردمي ، مراكز آموزش دريايي و صنايع دريايي تشكيل شوند. يكي از قسمتهاي مهم اين قدرت دريايي، بخش صنايع دريايي است . قبل از اينكه بخواهيم درباره كاربردهاي فناوري نانو در صنايع دريايي سخني به ميان آوريم؛بهتر است تا درباره چيستي اين فناوري اندكي بدانيم. از نانو، بيوتكنولوژي و فناوري اطلاع رساني به عنوان سه قلمرو علمي نام مي برند كه انقلاب سوم صنعتي را شكل مي دهد. از همين روست كه كشورهاي در حال توسعه كه اغلب از دو انقلاب قبل جا مانده اند، مي كوشند با سرمايه گذاري در اين سه قلمرو، عقب ماندگي خود را جبران كنند. همان گونه كه در اين گزارش مي خوانيد، نانوتكنولوژي كاربردهاي گسترده اي در تمام حيطه هاي زندگي دارد و از اين رو توسعه آن مي تواند به بهبود و تسهيل زندگي كمك فراوان كند.